Fotokursi

Sākums: 11. septembrī (darbadienu grupa), 2023
Sākums: 16. septembrī (brīvdienu grupa), 2023
Pilna kursa cena: 400 EUR
Iespējams sadalīt uz 2 maksājumiem
13 nedēļas, 2 reizes nedēļā, no plkst. 18:30 - 20:30
Pirmdienās un Trešdienās(darbadienu grupām)
Sestdienu rītos plkst 10:00 (brīvdienu grupa)
Fotokursi notiek klātienē + online
Aizpildiet šo formu un mēs Jums pārzvanīsim !
Vārds
Telefons
Epasts

Fotokursu sākums - 2023. gada septembrī. Pieejamas divas grupas. Kursi notiek klātienē.

Piedāvājam Jums apmeklēt fotokursus iesācējiem - kopā 26 nodarbības aptuveni 13 nedēļu garumā, pirmdienu un trešdienu vakaros. Vai apmeklējiet sestdienu rītos. Kursi ir veidoti kā pamata zināšanas ar ievadu padziļinātās foto zinībās.
Apgūsim to kā strādā fotoaparāti. Jūs iegūsiet praktiskas iemaņas darbā ar jebkuru fotoaparātu neatkarīgi no ražotāja un izlaiduma gada.
Šie fotokursi ir domāti cilvēkiem, kuri vēlas iemācīties pilnībā lietot savu kameru. Šeit iemācīsieties fotogrāfēsanas pamatus, bilžu apstrādi, kompozīciju un krāsas. Kā arī lietot profesionālu fotostudijas aprīkojumu.
Pasniedzējs - profesionāls fotogrāfs Ronalds Šulcs ar ļoti lielu pieredzi individuālajās fotosesijās, kurš arī strādā ar atpazīstamiem uzņēmumiem. Fotokursus pasniedz vairāk kā 8 gadus.
Fotokursos tiek izskaidroti fotogrāfēšanas pamati. Lielāks uzsvars tiek likts uz praktiskām nodarbībām. Jāfotogrāfē būs daudz! Fotostudijā valda radoša un nepiespiesta mājīga gaisotne.
Visas nodarbības notiek reālā, strādājošā 3-stāvīgā fotostudijā Rīgas centrā, Aleksandra Čaka ielā 71. Ideāla vide personīgai izaugsmei un attīstībai.
Garantēju, ka jau pēc pirmās nodarbības Jūs iegūsiet praktiskas zināšanas un iemaņas kā fotogrāfēt sarežģītos gaismas apstākļos. Forši, kad viss izdodas uzreiz!

Pirmdien, Trešdien 18:30-20:30 vai Sestdien 10:00-14:00

Darbadienu vakaru grupa:
Pirmdienās un Trešdienās
18:30 - 20:30
26 nodarbības
2x nedeļā
Sākums - 11.septembris 2023
Beigas - 06.decembris 2023


Brīvdienu rītu grupa:
Sestdienās
10:00 - 14:00
13 nodarbības
1x nedēļā
Sākums - 16.septembris
Beigas - 09.decembris

Klātiene + Online

Jaunums! Šie fotokursi notiek klātienē ar iespēju piedalīties nodarbībā attālināti. Tu neizlaidīsi nodarbības un visu svarīgo informāciju varēsi apgūt pieslēdzoties telekonferencei. Pirms nodarbības Tev būs pieejams links, kuru var atvērt datorā vai pat telefonā.


Fotokursu pasniedzējs Ronalds Šulcs
Fotokursi notiek profesionālā fotostudijā.
Stundentu darbu prezentācijas.
Studentu darbu prezentācijas.
Studentu darbu prezentācijas.
Studentu darbu prezentācijas.
Studentu darbu prezentācijas.
Studentu darbu prezentācijas.
Studentu darbu prezentācijas.
Diplomu saņemšana.
Grupas kopbilde fotokursu izlaidumā.
Kopbildes ar studentiem.

Nodarbību saraksts - Fotokursu programma

01. nodarbība - Fotokameru veidi. Ko pirkt? Fotogrāfēšanas režīmi, režīmu izvēlēšanās uzsākot pirmos soļus fotogrāfijā.
02. nodarbība - Perfekts asums! Diafragmas prioritāte un asuma dziļums. Padziļinātas zināšanas fotogrāfēšanas režīmos.
03. nodarbība - Fotogrāfējam kustībā! Laika prioritāte. Padziļinātas zināšanas par foto režīmiem. Māksliniecisku fotogrāfiju veidošana.
04. nodarbība - Manuālie režīmi. Režīma iestatīšana sarežģītos vietas un gaismas apstākļos. Visu režīmu brīva pārvaldīšana.
05. nodarbība - Ekspozīcijas veidošana, ekspozīcijas mērīšana, eksponometrija un ekspokorekcija. Fotogrāfēšanas pamati.
06. nodarbība - Krāsu temperatūra, krāsu fotogrāfija. Pareizu krāsu iestatīšanas režīmi digitālā fotoaparātā.
07. nodarbība - Objektīvi. Labāko objektīvu izvēle. Noskaidrosim, ko nozīmē visi cipari uz objektīviem un kā tos pielietot.
08. nodarbība - Statīvi un grip aprīkojums. Iemācīsimies lietot statīvus un izprast atšķirības starp visiem ražotājiem.
09. nodarbība - Zibspuldze. Pareizas zibspuldzes izvēle un ievads fotogrāfēšanā ar zibspuldzi.
10. nodarbība - Kompozīcija. Visa patiesība par kompozīciju un kadra veidošanu. Meistaru noslēpumi.
11. nodarbība - Bilžu apstrāde Lightroom Classic. Pamatzināšanas bilžu datorapstrādē. Profesionāla postproduction pamati.
12. nodarbība - Bilžu apstrāde Lightroom Classic. Ievads Develop programmā un bilžu apstrādē. Presetu veidošana un labošana.
13. nodarbība - Bilžu apstrāde Photoshops. Datorapstrādes pamati. Padziļinātas zināšanas datorapstrādē.
14. nodarbība - Bilžu apstrāde Photoshops. Bilžu montēšana un retušēšana. Ētiska portretu apstrāde.
15. nodarbība - Fotostudija. Ievads fotostudijā. Iemācīsimies patstāvīgi strādāt ar studijas aprīkojumu un apgaismojumu.
16. nodarbība - Fotosesija. Kas ir fotosesija. Kā veidot fotosesiju un izkopt savu māksliniecisko redzējumu un stilu.
17. nodarbība - Darbs ar fotomodeli fotostudijā. Prakse. Cilvēku pozēšanas noslēpumi.
18. nodarbība - Darbs ar fotomodeli fotostudijā 2. Prakse. Cilvēku pozēšanas noslēpumi(turpinājums).
19. nodarbība - Fotostudijas gaismas. Fotogrāfēšana uz melna, balta un krāsaina fona. Uzzināsiet kā to dara profesionāļi.
20. nodarbība - Kā patstāvīgi salikt gaismas fotostudijā. Iemācīsieties uztaisīt cilvēkus skaistākus tikai ar gaismām.
21. nodarbība - Fotostudijas Spec-efekti un krāsu filtri. Kā iegūt krāsainas bildes no nulles.
22. nodarbība - Make-up un matu veidošana. Kā sagatavoties fotosesijai? Kas ir jāpērk? Nodarbību vadīs profesionāla vizāžiste.
23. nodarbība - Dabas fotogrāfēšana. Viss, kas ir vajadzīgs dabas fotogrāfam.
24. nodarbība - Komercfoto. Fotogrāfēšana ar zibspuldzēm fotostudijas apstākļos. Darbs ar triggeri un mērītāju.
25. nodarbība - MoneyMakings jeb profesionālā fotogrāfēšana. Kā kļūt par profesionālu fotogrāfu vai labi pelnīt ar savu hobiju.
26. nodarbība - Portfolio skate un Q&A. Diplomdarba aizstāvēšana. Labāko darbu vērtēšana. Fotokursa nobeigums.


Fotokursu Absolventu Darbi

Atsauksmes

Laura Plavniece LAURA
Ronald, padies par ļoti vērtīgiem un profesionāliem foto kursiem. Strukturēti, pārdomāti, padziļināti par un ap fotogrāfiju, tās tapšanu un to, kas nepieciešams, lai sāktu fotogrāfēt citā līmenī. Liels paldies par Tavu mācīšanas stilu. Tev ir talants pasniegt un prieks, ka tas ir savienojumā ar fotogrāfiju. Mācībām pieteicos atsaucoties uz atsauksmēm un noteikti varu tālāk apstiprināt, ka visi labie vārdi atsauksmēs ir patiesi un to visu var pieredzēt kursos. Paldies, ka mani foto ir pilnīgi citā kvalitātē kā pirms tam.
Elīna ELĪNA
Par foto kursiem uzzināju no draudzenes Lauras. Nolēmu apmeklēt kursus, jo man ir spoguļkamera Sony a230 ar kuru gribēju iemācīties strādāt. Iepriekšējas pieredzes fotografēšanā man nebija. Kursu laikā es apguvu visus nepieciešamos pamatus, lai sāktu fotografēt profesionāli. Visas nodarbības bija interesantas un radošas, bet vislabāk man patika diplomdarba foto sesija. Savas fotogrāfijas parādīju draudzenēm, un šobrīd uz vasaru man ir sarunātas 10 foto sesijas. Man patika, ka kursu programma bija konspektīva un viegli uztverama pat pilnīgam iesācējam. Iesaku šos kursus gan cilvēkiem ar pieredzi, gan bez, jo mācību process bija atraktīvs un radošs. Manuprāt, Ronalds ir tikpat lielisks pasniedzējs kā fotogrāfs.
Inese Klote INESE
Hey, paldies par kursiem un vakardienu! Ja kāds jautātu, noteiktu ieteiktu tieši šos kursus kaut vai Tavas attieksmes dēļ. Sajūta, ka Tu jebkuram varētu iemācīt. Plus sirsnība, dabiskums, miers un pieņemšana. Paldies!
Un Tev BIJA taisnība, šodien, apskatot uz lielā monitora, saskatīju tumsā malā kāpņu stūrīti. Telefona ekrānā nevarēja redzēt. Tev ir fantastiski trenēta acs.
Laura LAURA
Googlēju un atradu fotokursu lapu. Divi iemesli - pirmkārt, bija kaut kādi tehniskie "caurumi" par parametriem, otrkārt, bija uznācis iedvesmas trūkums un likās, ka vairs neko nemāku fočēt un nekas nesanāk. Tāpēc vajadzēja kaut kādu motivāciju, uzrāvienu. Biju jau iepriekš fotogrāfējusi, galvenokārt street photography. Studijā bildējusi nebiju. Man ir Nikon D5100 fotokamera. Biju pozitīvā šokā par to, cik Lightrooms ir foršs. Lai arī ļoti lielu daļu info jau zināju iepriekš, kursos tāpat uzzināju jaunas lietas, un viss vecais sakārtojās pa plauktiņiem. Noteikti noderīga bij arī pieredze ar bildēšanu studijā. Un forši, ka bija daudz mājas darbu, varēja pat vēl vairāk. Tas mobilizē. Sākumā slinkums vai liekas grūti utt, bet pēc tam foršs gandarījums, ka izdarīts un izdevies. Uz kursiem ieteiktu nākt noteikti iesācējiem, kas tikuši pie kameras un saprot, ka grib iemācīties kaut ko vairāk par Automātisko režīmu. Un ar tādiem kā es bišku sarežģīti, bet nu domāju, ka arī zināmo lietu atkārtošana noteikti palīdzēja, lai tā kopējā bilde būtu skaidrāka. Un tāpat, protams, bija jaunas, noderīgas lietas. Vēlreiz liels paldies Tev par kursiem un par fotostudijas dāvanu karti!
Armands ARMANDS
Par fotokursiem uzzinaju internetā. Bija vēlme apgūt ko jaunu. Man bija minimāla fotogrāfēšanas pieredze. Man ir Nikon spuguļkamera. Vislabāk man patika lekcija par M režīmu. Uz kursiem bija verts nākt, daudz jauna uzzinaju. Ieteiktu iet tiem kuriem nav saprašana nekada par spoguljkameru, bet tiem kuriem ir pieredze iet diezvai vajadzetu (visu laiku būtu sajūta ka visu taču zin jau) - padziļināti var pamacities pašamācības ceļā un protams ar daudz bildēšanas praksi.
Jana Pukudruva JANA
Man fotokursos ļoti patika atmosfēra - neoficiāla, draudzīga un pozitīva. Viss tika ļoti labi izskaidrots, pastāstīts un parādīts. Ļoti foršas prakses ar skaistām un atraktīvām modelēm. Pārsteidzoši, ka 3 mēnešu laikā var iemācīt tik daudz, jo pirms kursiem nemācēju un nesapratu pilnīgi neko, kā tikai auto režīmā nospiest fotografēšanas pogu. Noteikti ieteiktu arī citiem, kam interesē fotografēšana. Paldies Tev Ronald! Tu esi pareizajā vietā.
Annija Sāra ANNIJA
Lielu paldies par kursiem un par visu ko tu iemācīji. Ja tu man nebūtu piezvanījis pirms ziemas nodarbībām, es tā arī nebūtu aizgājusi. Man ļoti patika kā tu mācīji, kā arī kā tu pacieti manu attieksmi :)) . Cerams ka nākotnē vēl tiksimies!!
Mareka MAREKA
Milzum liels paldies tev Ronald par pozitivo enerģiju. Lai tev nekad tā neapsīkst.
Māra Sileniece MĀRA
Daudz iemācījos - sapratu kā ar tehniku darboties (gaismas, zibspuldes), jauna pieredze - fotogrāfēšana studijā, bilžu apstrāde…viss interesanti un noderīgi. Vairs nekādu auto režīmu! Un pateicoties kursiem esmu arī apķūnējusi savu veco fotoaparātu, tā kā tagad atliek tikai darboties
Paldies!
Paldies arī manām foršajām kolēģēm par kompāniju!
Unda Sepane UNDA
Man šie kursi ļoooti patika. Liels jaunas informācijas apjoms pasniegts vieglā uztveramā veidā. Šie trīs apmācību mēneši bija ļoooti vērtīgi - no auto fotogrāfa kļuvu par manuālo:). Ronalds ir perfekts skolotājs un motivātors - reāli iedod perfektu darbības plānu, kā kļūt par profesionālu fotogrāfu - atliek tik darboties un iet uz mērķi. Viennozīmīgi pozitīvas emocijas un jaunas zināšanas!!! Ronald, lai Tev viss izdodas!
Madara Abricka MADARA
Ronald, paldies, es jau vakar teicu, ka apbrīnoju to enerģiju un apjomu, ko ieguvām kursos, un padomā par maksas celšanu
Nikola Marija NIKOLA
Tu katru reizi biji izcili sagatavojies, nekādas pretenzijas tajā kontekstā. Ja nu tomēr jāizsaka arī kāda kritika, tad es varbūt par fotošopu būtu gribējusi drusciņ vairāk iedziļināties. Bet no otras puses - nav jau fotošopa kursi vēl tā pirmā bildēšana bija riktīgs čurājiens biksēs, bet dienas beigās tas bija riktīgs rūdījums, tādēļ to pat nesauktu par kritiku, drīzāk krietnu pārbaudījumu. Visā visumā man paliks tikai un vienīgi lieliskas atmiņas par šo laiku pie Tevis, un esmu gandarīta par labi padarītiem darbiņiem. Noteikti esmu paņēmusi līdzi daudz jaunas zināšanas jau tagad, kā arī apziņu, ka vēl tik daudz kas šajā jomā jāapgūst. Again - bezgala liels paldies!
Laura LAURA
Ronald, liels paldies par šiem vērtīgajiem un fantastiskajiem fotokursiem. Negaidīju, ka trīs mēnešu laikā apgūšu tik daudz lietas, kas pirms tam man bija svešas, ņemot vērā to, ka pirms tam zināju tikai un vienīgi auto režīmu. Katra nodarbība tika pasniegta ļoti interesanti un nepiespiestā gaisotnē. Godīgi sakot negaidīju, ka praktiskās nodarbības katru reizi būs ar modelēm un dažādiem specefektiem. Paldies Tev par to, ka proti ieraut šajā fantastiskajā fotogrāfēšanas azartā. Paldies par Tavu fantastisko enerģiju. Tu esi īstajā vietā!
Evita Pastare EVITA
Liels paldies par kursa noslēguma svinīgo pasākumu, vēl šodien jūtos svinīgi un gandarīti par padarīto darbiņu un iegūto diplomu Kursi man ļoti patika. Esmu saņēmusi to , pēc kā nācu uz foto kursiem. Ja sākumā mana kamera, manās rokās bija kā kautkas svešs un nesaprotams , tad tagad es jau saprotu kā regulēt kameru, jūtos droši ar kameru rokās Mazliet sākumā uztraucos , ka man ir atšķirīga kameras marka kā citiem , taču pie Tevis vienmēr bija iespēja ko pajautāt un tas palīdzēja mācību procesā Man patika teorija, kas patiesībā priekš manis kā pilnīgi netehniska cilvēka likās sarežģīta , taču Tu ļoti saprotamā veidā mācēji paskaidrot, ka pat es sapratu Un praktiskā daļa bija vienreizējā , ļoti aizraujoša , interesanta , katru reizi savādāk, kas mums deva iespēju mācīties- kā tas ir darboties studijā ar dažādiem apgaismojumiem un modeļiem . Kursa laikā esmu jau ieguvusi klientus , skaistus foto priekš portfolio un milzīgu iedvesmu darboties tālāk. Milzīgs Tev paldies par ieguldīto darbiņu mūs apmācot. P.S. Un vēl esmu priecīga par iegūto paziņu loku šajos kursos , kas arī ir patīkams bonuss
Ritvars Mūrnieks RITVARS
Bija riktīgi forši un riktīgi patīkami katru otrdienu un ceturtdienu braukt pie tevis uz studiju un apgūt daudz jaunas lietas. Esi man personīgi pavēris jaunu skatījumu uz fotogrāfēšanu. Liels paldies !

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai šie ir klātienes fotokursi?
Jā, fotokursi notiks klātienē. Tiem, kas netiks uz klātienes nodarbību iespējams pieslēgties attālināti.

Cik maksās šādi fotokursi?
Fotokursu pilna cena ir 400 EUR. Mācības ilgst aptuveni 3 mēnešus - 26 nodarbības, 2 reizes nedēļā, darbadienās. Mācību maksu iespējams sadalīt pa mēnešiem uz 2 maksājumiem.

Kur notiek fotokursi?
Fotokursi notiek Ronalda Šulca fotostudijā, Aleksandra Čaka ielā 71, Rīgā.

Kad notiks fotokursi?
Kursu sākums - 2023. gada 11. septembrī, darbadienu vakaros. Ir arī brīvdienu grupa.

Uz kuru grupu labāk iet?
Abās grupās būs identiska informācija. Izvēlieties, to uz kura pēc laika Jums labāk der.

Kā var pieteikties fotokursiem?
Piesakies, izmantojot kontaktformu augšējā labajā stūrī jeb zvani uz tel. nr. 22081700

Kas vadīs fotokursus?
Fotokursus vadīs profesionāls fotogrāfs Ronalds Šulcs. Aktīvi strādājošs fotogrāfs ar lielu pieredzi fotogrāfēšanā, kurš ļoti labi prot paskaidrot fotolietas jebkuram.

Man nekas nepieliec. Es jau kuro reizi lasu fotoaparāta pamācību. Vai tādiem pavisam netehniskiem cilvēkiem arī ir jēga nākt?
Jā! Jums tieši tas, kas vajadzīgs. Ronalds var pat akmenim un ķieģelim iemācīt fotogrāfēt. :)

Vai fotokursi ir akreditēti?
Nē, bet mēs šobrīd pie tā strādājam.

Vai fotokursos varēs apgūt datorapstrādi un Photoshopu?
Jā, mums ir 4 nodarbības par datorapstrādi.

Ko es saņemšu beidzot šos fotokursus?
Pašu vērtīgāko - reālas zināšanas, kuras var arī praktiski pielietot fotogrāfējot. Jā, diploms arī būs!

Vai man vajag fotoaparātu, lai apmeklētu kursus?
Ņemiet līdz visu, kas Jums jau ir. Ja nekā vēl nav, tad fotogrāfs ieteiks labāko variantu ko iegādāties. Kursu laikā varēsiet notestēt dažādu fototehniku.

Vai man ir jābūt fotogrāfēšanas pieredzei?
Nē, mēs sāksim mācīties visu no jauna. Iesaku arī nākt cilvēkiem, kuri jau fotogrāfē, jo daudzas lietas tiks labi izskaidrotas un visas nodemonstrētas praksē.

Vai varu fotokursus uzdāvināt kā dāvanu karti?
Jā, protams! Piedāvājam arī personalizētas dāvanu kartes.

Man ir ieteikumi vai komentāri!?!
Savus komentārus vai jautājumus variet sūtīt uz e-pastu ronalds.sulcs@gmail.com vai zvanot uz tel. nr. 22081700