Fotokursi

FOTOKURSI
Sākums: 27. aprīlis, 2021
Beigas: jūlijs, 2021
Otrdienās un Ceturtdienās
Pilna kursa cena - 350 EUR
13 nedēļas, 2 reizes nedēļā, no plkst. 18:30 - 20:30
Covid19 ierobežojumu laikā kursi notiek attālināti.
Aizpildiet šo formu un mēs Jums pārzvanīsim.
Vārds
Telefons
Epasts

Fotokursu sākums - 2021. gada 27. aprīlis, otrdienā, plkst. 18:30 - 20:30

Uzmanību! Valsts ārkārtas stāvokļa laikā fotokursi notiek attālināti! Pēc ārkārtas stāvokļa beigām kursi notiek klātienē, A. Čaka ielā 71.
Piedāvājam Jums apmeklēt fotokursus - kopā 26 nodarbības aptuveni 13 nedēļu garumā, otrdienu un ceturtdienu vakaros. Kursi ir veidoti kā pamata zināšanas ar ievadu padziļinātās foto zinībās.
Apgūsim to kā strādā fotoaparāti. Jūs iegūsiet praktiskas iemaņas darbā ar jebkuru fotoaparātu neatkarīgi no ražotāja un izlaiduma gada.
Pasniedzējs - profesionāls fotogrāfs Ronalds Šulcs ar ļoti lielu pieredzi individuālajās fotosesijās, kurš arī strādā ar atpazīstamiem uzņēmumiem. Fotokursus pasniedz vairāk kā 8 gadus.
Fotokursos tiek izskaidroti fotogrāfēšanas pamati. Lielāks uzsvars tiek likts uz praktiskām nodarbībām. Jāfotogrāfē būs daudz!
Visas nodarbības notiek reālā, strādājošā 3-stāvīgā fotostudijā Rīgas centrā, Aleksandra Čaka ielā 71. Ideāla vide personīgai izaugsmei un attīstībai.
Garantēju, ka jau pēc pirmās nodarbības Jūs iegūsiet praktiskas zināšanas un iemaņas kā fotogrāfēt sarežģītos gaismas apstākļos. Forši, kad viss izdodas uzreiz!

Attālinātā mācīšanās valsts ārkārtas stāvokļa laikā
Attālinātā mācīšanās valsts ārkārtas stāvokļa laikā
Attālinātā mācīšanās valsts ārkārtas stāvokļa laikā

Attālinātā mācīšanās valsts ārkārtas stāvokļa laikā

Drošība un cieņa pret citiem bez riska! Mācoties attālināti, Jūs iegūstat zināšanas sev ērtā vietā. Nav jāpamet mājoklis vai darba vieta. Attālināto mācīšanos var veikt, izmantojot datoru, planšetdatoru vai pat telefonu. Mācības sastāv no vairākām daļām - teorētiskām zināšanām, praktiskiem uzdevumiem mājas apstākļos, mājasdarbu analīzes, pasniedzēja padomiem un ieteikumiem, praktiskās daļas fotostudijā un diplomdarba sagatavošanas.

Fotostudija ir pilnībā aprīkota, lai nodrošinātu kvalitatīvu satura translēšanu tiešraidē. Attālinātās mācības notiek, izmantojot video konferences programmas, profesionālu video aprīkojumu, gaismas un skaņas ierakstīšanu. Kvalitatīva bilde, skaņa un saturs. Pats galvenais - jautrs un zinošs pasniedzējs, kuru nav garlaicīgi klausīties un 2 stundas palidos nemanot.

Tiklīdz kā ārkārtas stāvoklis valstī beigsies, un pulcēšanās ierobežojumi tiks atcelti vai mīkstināti, nodarbības notiks klātienē, fotostudijā Aleksandra Čaka ielā 71. Praktiskās nodarbības notiks fotostudijā pēc ārkārtas stāvokļa beigām. Turpinam mācīties neatkarīgi no visiem notikumiem valstī.


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Nodarbību saraksts - Fotokursu programma

01. nodarbība - Fotogrāfēšanas režīmi, ievads fotogrāfēšanas režīmos, režīmu izvēlēšanās uzsākot pirmos soļus fotogrāfijā.
02. nodarbība - Diafragmas prioritāte un asuma dziļums. Padziļinātas zināšanas fotogrāfēšanas režīmos.
03. nodarbība - Laika prioritāte. Padziļinātas zināšanas par foto režīmiem. Māksliniecisku fotogrāfiju veidošana.
04. nodarbība - Manuālie režīmi. Režīma iestatīšana sarežģītos vietas un gaismas apstākļos. Visu režīmu brīva pārvaldīšana.
05. nodarbība - Ekspozīcijas veidošana, ekspozīcijas mērīšana, eksponometrija un ekspokorekcija. Fotogrāfēšanas pamati.
06. nodarbība - Krāsu temperatūra, krāsu fotogrāfija. Pareizu krāsu iestatīšanas režīmi digitālā fotoaparātā.
07. nodarbība - Objektīvi. Labāko objektīvu izvēle. Noskaidrosim, ko nozīmē visi cipari uz objektīviem un kā tos pielietot.
08. nodarbība - Statīvi un grip aprīkojums. Iemācīsimies lietot statīvus un izprast atšķirības starp visiem ražotājiem.
09. nodarbība - Zibspuldze. Pareizas zibspuldzes izvēle un ievads fotogrāfēšanā ar zibspuldzi.
10. nodarbība - Kompozīcija. Visa patiesība par kompozīciju un kadra veidošanu. Meistaru noslēpumi.
11. nodarbība - Bilžu apstrāde Lightroom Classic. Pamatzināšanas bilžu datorapstrādē. Datorapstrādes pamati.
12. nodarbība - Bilžu apstrāde Lightroom Classic. Ievads Develop programmā un bilžu apstrādē.
13. nodarbība - Bilžu apstrāde Photoshops. Datorapstrādes pamati. Padziļinātas zināšanas datorapstrādē.
14. nodarbība - Bilžu apstrāde Photoshops. Bilžu montēšana un retušēšana.
15. nodarbība - Fotostudija. Ievads fotostudijā. Iemācīsimies patstāvīgi strādāt ar studijas aprīkojumu un apgaismojumu.
16. nodarbība - Fotosesija. Kas ir fotosesija. Kā veidot fotosesiju un izkopt savu māksliniecisko redzējumu un stilu.
17. nodarbība - Darbs ar fotomodeli fotostudijā. Prakse. Cilvēku pozēšanas noslēpumi.
18. nodarbība - Darbs ar fotomodeli fotostudijā 2. Prakse. Cilvēku pozēšanas noslēpumi(turpinājums).
19. nodarbība - Fotostudijas gaismas. Fotogrāfēšana uz melna, balta un krāsaina fona. Uzzināsiet kā to dara profesionāļi.
20. nodarbība - Kā patstāvīgi salikt gaismas fotostudijā. Iemācīsieties uztaisīt cilvēkus skaistākus tikai ar gaismām.
21. nodarbība - Fotostudijas Spec-efekti un krāsu filtri. Kā iegūt krāsainas bildes no nulles.
22. nodarbība - Make-up un matu veidošana. Kā sagatavoties fotosesijai? Kas ir jāpērk? Nodarbību vadīs profesionāla vizāžiste.
23. nodarbība - Dabas fotogrāfēšana. Viss, kas ir vajadzīgs dabas fotogrāfam + plenērs brīvā dabā.
24. nodarbība - Ūdensstudija. Nodarbība īstā ūdens studijā īstā lietū. Viens no modernākajiem un radošākajiem žanriem.
25. nodarbība - MoneyMakings jeb profesionālā fotogrāfēšana. Kā kļūt par profesionālu fotogrāfu vai labi pelnīt ar savu hobiju.
26. nodarbība - Portfolio skate un Q&A. Diplomdarba aizstāvēšana. Labāko darbu vērtēšana. Fotokursa nobeigums.


Fotokursu Absolventu Darbi

Atsauksmes

Studenta bilde
LAURA
Googlēju un atradu fotokursu lapu. Divi iemesli - pirmkārt, bija kaut kādi tehniskie "caurumi" par parametriem, otrkārt, bija uznācis iedvesmas trūkums un likās, ka vairs neko nemāku fočēt un nekas nesanāk. Tāpēc vajadzēja kaut kādu motivāciju, uzrāvienu. Biju jau iepriekš fotogrāfējusi, galvenokārt street photography. Studijā bildējusi nebiju. Man ir Nikon D5100 fotokamera. Biju pozitīvā šokā par to, cik Lightrooms ir foršs. Lai arī ļoti lielu daļu info jau zināju iepriekš, kursos tāpat uzzināju jaunas lietas, un viss vecais sakārtojās pa plauktiņiem. Noteikti noderīga bij arī pieredze ar bildēšanu studijā. Un forši, ka bija daudz mājas darbu, varēja pat vēl vairāk. Tas mobilizē. Sākumā slinkums vai liekas grūti utt, bet pēc tam foršs gandarījums, ka izdarīts un izdevies. Uz kursiem ieteiktu nākt noteikti iesācējiem, kas tikuši pie kameras un saprot, ka grib iemācīties kaut ko vairāk par Automātisko režīmu. Un ar tādiem kā es bišku sarežģīti, bet nu domāju, ka arī zināmo lietu atkārtošana noteikti palīdzēja, lai tā kopējā bilde būtu skaidrāka. Un tāpat, protams, bija jaunas, noderīgas lietas. Vēlreiz liels paldies Tev par kursiem un par fotostudijas dāvanu karti!


Studenta2 bilde
ARMANDS
Par fotokursiem uzzinaju internetā. Bija vēlme apgūt ko jaunu. Man bija minimāla fotogrāfēšanas pieredze. Man ir Nikon spuguļkamera. Vislabāk man patika lekcija par M režīmu. Uz kursiem bija verts nākt, daudz jauna uzzinaju. Ieteiktu iet tiem kuriem nav saprašana nekada par spoguljkameru, bet tiem kuriem ir pieredze iet diezvai vajadzetu (visu laiku būtu sajūta ka visu taču zin jau) - padziļināti var pamacities pašamācības ceļā un protams ar daudz bildēšanas praksi.
Studenta 3 bilde
ELĪNA
Par foto kursiem uzzināju no draudzenes Lauras. Nolēmu apmeklēt kursus, jo man ir spoguļkamera Sony a230 ar kuru gribēju iemācīties strādāt. Iepriekšējas pieredzes fotografēšanā man nebija. Kursu laikā es apguvu visus nepieciešamos pamatus, lai sāktu fotografēt profesionāli. Visas nodarbības bija interesantas un radošas, bet vislabāk man patika diplomdarba foto sesija. Savas fotogrāfijas parādīju draudzenēm, un šobrīd uz vasaru man ir sarunātas 10 foto sesijas. Man patika, ka kursu programma bija konspektīva un viegli uztverama pat pilnīgam iesācējam. Iesaku šos kursus gan cilvēkiem ar pieredzi, gan bez, jo mācību process bija atraktīvs un radošs. Manuprāt, Ronalds ir tikpat lielisks pasniedzējs kā fotogrāfs.

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai Coronas vīrusa laikā fotokursi tiek atcelti?
Nē, fotokursi notiek attālināti. Variet izmantot mācībām datoru, plašeti vai pat telefonu.

Kas notiks kad valstī ārkārtas stāvoklis būs beidzies?
Kā atcels ierobežojumus, tad fotokursi notiks klātienē, ievērojot visas drošības prasības.

Cik maksās šādi fotokursi?
Fotokursu pilna cena ir 350 EUR. Mācības ilgst aptuveni 3 mēnešus - 26 nodarbības, 2 reizes nedēļā darbadienās.

Kur notiek fotokursi?
Kursi notiek attālināti
Fotokursi notiek Ronalda Šulca fotostudijā Aleksandra Čaka ielā 71, Rīgā.

Kad notiks fotokursi?
Nākošo kursu sākums - 2021. gada 27. aprīlī.

Kā var pieteikties fotokursiem?
Piesakies, izmantojot kontaktformu augšējā labajā stūrī jeb zvani uz tel. nr. 22081700

Kas vadīs fotokursus?
Fotokursus vadīs profesionāls fotogrāfs Ronalds Šulcs. Aktīvi strādājošs fotogrāfs ar lielu pieredzi fotogrāfēšanā, kurš ļoti labi prot paskaidrot fotolietas jebkuram.

Man nekas nepieliec. Es jau kuro reizi lasu fotoaparāta pamācību. Vai tādiem pavisam netehniskiem cilvēkiem arī ir jēga nākt?
Jā! Jums tieši tas, kas vajadzīgs. Ronalds var pat akmenim un ķieģelim iemācīt fotogrāfēt. :)

Vai fotokursi ir akreditēti?
Nē, bet mēs šobrīd pie tā strādājam.

Vai fotokursos varēs apgūt datorapstrādi un Photoshopu?
Jā, mums ir 4 nodarbības par datorapstrādi. Ja vēlaties apgūt padziļinātu Photoshopu, tad lūdzu pieteikties uz mūsu Photoshopa kursiem. Tel. nr. 22081700

Ko es saņemšu beidzot šos fotokursus?
Pašu vērtīgāko - reālas zināšanas, kuras var arī praktiski pielietot fotogrāfējot. Jā, diploms arī būs!

Vai man vajag fotoaparātu, lai apmeklētu kursus?
Ņemiet līdz visu, kas Jums jau ir. Ja nekā vēl nav, tad fotogrāfs ieteiks labāko variantu ko iegādāties. Kursu laikā varēsiet notestēt dažādu fototehniku.

Vai man ir jābūt fotogrāfēšanas pieredzei?
Nē, mēs sāksim mācīties visu no jauna. Iesaku arī nākt cilvēkiem, kuri jau fotogrāfē, jo daudzas lietas tiks labi izskaidrotas un visas nodemonstrētas praksē.

Vai varu fotokursus uzdāvināt kā dāvanu karti?
Jā, protams! Piedāvājam arī personalizētas dāvanu kartes.

Man ir ieteikumi vai komentāri!?!
Savus komentārus vai jautājumus variet sūtīt uz e-pastu ronalds.sulcs@gmail.com vai zvanot uz tel. nr. 22081700