Fotogrāfs Ronalds Šulcs

Priecīgus Ziemassvētkus! 2022
Fotogrāfs Ronads Šulcs 2022
Fotostudijas pārkrāsošana melnā krāsā. 2022
Ziemassvētki 2019
Ziemassvētki 2019
Ziemassvētki 2019
1
2
3
4
5
6

FOTOGRĀFS - RONALDS ŠULCS: PROFESIONĀLĀ BIOGRĀFIJA

Ronalds Šulcs (dzimis 1985. gada 19. decembrī) ir fotogrāfs no Rīgas un vada fotostudiju, kura atrodas Rīgā, Aleksandra Čaka ielā 71. Beidzis Profesionālās Fotogrāfijas skolu un pēc profesijas ir fotogrāfs. Šobrīd strādā kā brīva līguma fotogrāfs. Nodarbojas ar portretfoto un cilvēku fotogrāfēšanu. Rīko fotosesijas studijā un brīvā dabā. Izbrauc arī pie klientiem uz mājām. Cilvēku portretu fotogrāfēšana sastāda lielāko darba daļu. Pārējais ir reportāžas, biznesa reportāžas, vecmeitu ballītes, kāzu, produktu un reklāmas fotogrāfijas. Viens no populārākajiem fotogrāfa pakalpojumiem ir iespēja uzdāvināt saviem draugiem dāvanu karti. Sākot ar 2010. gadu pasniedz arī privātos fotokursus, konsultācijas un fotokursus grupās.

RONALDA ŠULCA FOTOSTUDIJA - BRENDS, KO DAUDZI JAU PAZĪST
Fotogrāfa Ronalda Šulca darbavieta ir fotostudija, kas atrodas Aleksandra Čaka ielā 71, Rīgā. Šī ir viena no visapmeklētākajām un populārākajām fotostudijām Rīgā. Tūkstošiem cilvēku ir izmantojuši fotostudijas piedāvātos pakalpojumus. Šī ir Ronalda Šulca ceturtā, pēc kārtas, iekārtotā fotostudija. Fotogrāfs Ronalds Šulcs savā fotostudijā fotogrāfē pats, kā arī izīrē savu studiju citiem fotogrāfiem, kuri vēl nevar atļauties iekārtot savu fotostudiju. Trīstāvīga ēka Rīgas centrā, kas ir pilnībā iekārtota ar profesionālu fototehniku, 3 fotogrāfēšanas zālēm, 1 ģērbtuvi, ūdensstudiju, virtuves studiju, konferenču telpu un uzgaidāmo telpu. Fotostudijas misija un mērķis ir piedāvāt pēc iespējas augstākas kvalitātes fotopakalpojumus un kļūt par visā pasaulē atzītu brendu. Bet, galvenais - radīt prieku un jaukas atmiņas fotogrāfijās visiem klientiem!

FOTOKURSI - ATVĒRTĪBA UN DALĪŠANĀS AR CITIEM
Fotogrāfs Ronalds Šulcs kopš 2010. gada pasniedz foto apmācību. Fotokursu audzēkņi iegūst pašu svaigāko informāciju un jaunumus par fotogrāfēšanu tieši no profesionāla fotogrāfa ar milzīgu fotogrāfēšanas pieredzi. Jaunie fotogrāfi iegūst tonnām jaunu zināšanu un meistaru noslēpumi tiek bērti kā no pārpilnības raga. Fotogrāfam patīk atbildēt uz visiem jautājumiem un dalīties ar svaigāko informāciju tieši no pirmajām "kaujas" līnijām, jo to, ko Ronalds Šulcs māca - lieto pats praksē katru dienu un ir tūkstošiem reižu pārbaudījis. Fotogrāfs Ronalds Šulcs šobrīd pasniedz fotokursus, kas ir domāti iesācējiem un meistarklases lietpratējiem. Visvairāk fotogrāfam patīk jaunieši, kuri uzdod jautājumus klātienē, kā arī raksta tos uz e-pastu. Fotogrāfs ir ļoti aizņemts cilvēks, bet vienmēr atradīs laiku, lai atbildētu uz Jūsu jautājumiem e-pastā. Netici? Uzraksti! Katru gadu fotogrāfs rīko Ēnu dienas skolniekiem. Pēc īpaša pieteikuma var pierakstīties uz atvērtajām dienām fotostudijā un iepazīties klātienē ar fotogrāfu Ronaldu Šulcu.

GRĀMATAS AUTORS - FOTOGRĀFĒŠANA 20 STUNDĀS
2017. gada septembrī tika sarakstīta un pašpublicēta grāmata par to, kā pēc iespējas īsākā laikā iemācīties labi fotogrāfēt. Grāmata sastādīta pēc fotokursu programmas principiem un lieliski noder kā palīgmateriāls fotogrāfēšanas apguvē. Grāmata ir ļoti viegli lasāma, lieliem burtiem un vienmēr paņemama līdz fotosomā. Grāmata ir 100% pašizdota, asprātīga un ir nopērkama Ronalda Šulca Fotostudijā. Šobrīd Ronalds Šulcs ir jau sācis darbu pie otrās grāmatas.

MINIMĀLISMS & STROBIST MENTALITĀTE
Ronalds Šulcs ir ļoti iedvesmojies no amerikāņu fotogrāfa David Hobby vadītā bloga Strobist.com. Tas koncentrējas uz gaismošanas principiem, izmantojot Speedlight zibspuldzes un DIY aprīkojumu. Tieši pateicoties šim blogam, Ronalds Šulcs apguva mākslīgās gaismas fotogrāfēšanu, izmantojot paštaisītu aprīkojumu un spēja uzsākt savu freelance fotogrāfa karjeru no nulles ekonomikas recesijas laikā. "Kad sāku, man nebija naudas par ko nopirkt dārgu fotoaparātu un nepieciešamo aprīkojumu, tāpēc nācās lietot to, kas man jau bija, un pārējais jātaisa pašam, " atzīst Šulcs. Vairums fotogrāfiju portfolio sadaļā ir tapušas pēc strobist metodēm. Šos un vēl citus fotogrāfēšanas paņēmienus Ronalds Šulcs šobrīd pasniedz savos fotokursos.

ŪDENS FOTOSTUDIJA - TIKAI DROSMĪGAJIEM
2016. gada maija mēnesī fotogrāfs Ronalds Šulcs, kopā ar saviem labākajiem vīriem, iesāka darbu pie ūdens fotostudijas. Ūdens fotostudija ir telpa, kurā ir iekārtota lietus sistēma. Tādā telpā iespējams fotogrāfēties kā lietū. Ūdens vienmēr ir silts - gluži kā vannā. Studijā drīkst laistīties un šļakstīties ar ūdeni.

PROFESIONĀLĀ IZGLĪTĪBA - PAR LABU FOTOGRĀFU IR JĀMĀCĀS VISU MŪŽU
Ronalds Šulcs ir pametis studijas Latvijas Universitātē, lai kļūtu par profesionālu fotogrāfu. Pirmie soļi tika sperti Māra Kundziņa 1. līmeņa fotokursos. Pēc pamatkursu beigšanas tūdaļ sekoja padziļināta interese par fotogrāfēšanu un pirmās spoguļkameras iegāde. Tika apmeklēti 2. līmeņa fotokursi pie Māra Kundziņa. Pēc to beigšanas Ronalds Šulcs absolvēja Profesionālās Fotogrāfijas Skolu, kur viņa pasniedzēji bija Gunārs Binde, Māris Ločmelis, Imants Ķīkulis, Boriss Koļesņikovs, Vilnis Auziņš, Iveta Vaivode un Indriķis Stūrmanis. Paralēli studijām apmeklēja arī Fotoakadēmijas meistaru noslēpumu kursu. Ronalds Šulcs papildus ir arī apmeklējis video filmēšanas kursus un Adobe Photoshop lietpratēju kursus.

PANĀKUMU NOSLĒPUMS = DARBS + VAĻASPRIEKS
Fotogrāfa Ronalda Šulca panākumu noslēpums ir tajā, ka viņa darbs tiek apvienots ar vaļasprieku. Ronalds Šulcs strādā bez brīvdienām un vienmēr ar smaidu sejā. "Es nespēju iedomāties sevi darot kādu citu darbu. Tas nav darbs, bet gan hobijs! Ja man nemaksātu, es tāpat to darītu, " saka Šulcs. Ekonomiskās krīzes laikā Latvijā Ronalds Šulcs ir spējis ar savu dedzīgo aizraušanos īpaši ātri attīstīties līdz perspektīva uzņēmēja statusam. Konstanta jaunu ideju ģenerēšana, biznesa domāšana un radošs darbs ir vienas no spilgtākajām fotogrāfa īpašībām. Klienti bieži ir pārsteigti par netradicionālām darba metodēm. Radošu fotogrāfiju izveidei fotogrāfs bieži izvēlas interesantas fotosesijas vietas un vienmēr piedāvā fotosesiju brīvā dabā jebkuros laikapstākļos.

PERSONĪGĀ DZĪVE
Kopš 2015. gada aprīļa mēneša Ronalds Šulcs ir vegāns. Uzturā nelieto dzīvnieku produktus. Jūtās lieliski un iesaka visiem pamēģināt pašiem.